Facebook: Zatiaľ nie sú žiadne známky, že narušenie hackerov napadlo účty aplikácií tretích strán

V aktualizácii informácií o prebiehajúcom vyšetrovaní porušovania pravidiel Facebook v utorok ubezpečil verejnosť, že doteraz nevidí žiadny dôkaz o tom, že útočníci využívajú unesené účty Facebook na prístup a kompromisy účtov aplikácií tretích strán používateľov.

Teraz sme analyzovali naše protokoly pre všetky aplikácie tretích strán nainštalované alebo prihlásené počas útoku, ktorý sme minulý týždeň objavili. Toto vyšetrovanie doteraz nenašlo žiadny dôkaz o tom, že útočníci pristupovali k ľubovoľným aplikáciám pomocou prihlasovacej služby Facebook, uviedol to viceprezident spoločnosti Facebook na riadenie produktov, v novom blogovom príspevku.

V konferenčnom hovore len minulý piatok Rosen zverejnil, že porušenie v septembri 2018, ktoré postihlo takmer 50 miliónov účtov, mohlo mať vplyv na bezpečnosť rôznych aplikácií a služieb tretích strán predtým, ako spoločnosť Facebook obnovila ukradnuté prístupové toky užívateľov.

Spoločnosť Rosen tiež oznámila, že spoločnosť Facebook vytvára nástroj, ktorý umožní vývojárom – najmä tým, ktorí nepoužívajú súpravy na vývoj softvéru sociálnych médií alebo pravidelne kontrolujú platnosť tokenov prístupu na Facebook – aby “ručne identifikovali používateľov svojich aplikácií, ktorí môžu mať boli ovplyvnené, aby ich mohli odhlásiť. “

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *