Najnovšie správy o kryptocentráciách a temnej webovej stránke

Bitcoin rotuje okolo cenovej známky 6500 dolárov za tretí týždeň za sebou, keďže ostatné altcoíny boli väčšinou v zelenej farbe s miernou úpravou v porovnaní s predchádzajúcim týždňom. Druhá najväčšia minca trhového stropu, Ethereum , predáva za pevnú cenu, čo je vzdialené od jeho ročného poklesu, ku ktorému došlo minulý mesiac. Majetok klesol na 170 dolárov, ale obchoduje sa okolo 223 dolárov v čase tlače. Tom Lee, vedúci výskumu spoločnosti Fundstrat Global Advisors, predpovedá, že koniec roka 2018 bude pre spoločnosť Ethereum úspešný, a ako minulý týždeň oznámil Bloomberg, minca dosiahne novú historickú výšku 1 900 USD. Navyše Lee verí, že spoločnosť Bitcoin bude obchodovať takmer štvornásobne za bežnú cenu, alebo 25 000 dolárov. Medzitým dominuje BTC stále nad 50%. V uplynulom mesiaci však neustále klesá. Bitcoin má v súčasnosti 51,9% z celkového trhového stropu, ktorý predstavuje 219 miliárd dolárov.

Francúzsky agent predáva štátne tajomstvá vo výmene za krypto na tmavom webe

Francúzsky bezpečnostný pracovník, pracujúci pre Generálne riaditeľstvo pre vnútornú bezpečnosť, bol obvinený z predaja informácií o klasifikovaných štátoch výmenou za Bitcoins. Podľa francúzskeho spravodajstva Le Parisien úradník obchodoval s dôvernými informáciami, ku ktorým mal prístup, spolu s falšovanými administratívnymi dokumentmi, na tmavom webe. Množstvo agentov Bitcoin získaných z týchto dôverných spisov obhajoby pred zatknutím ostáva neznámy. Dôstojník bol zadržaný 26. septembra po tom, čo zástupcovia súdnej polície zistili únik. Neboli nájdené žiadne odkazy na terorizmus. Je však možné, že agent spolupracoval s členmi organizovaných zločineckých skupín. Obvinený by mohol čeliť až sedem rokov väzenia a pokutu vo výške 100 000 eur.

Ukradnuté Facebook dátové plochy na tmavom webe

Ak sa stanete jednou z obetí najnovšieho kontroverzného narušenia bezpečnosti v službe Facebook, teraz môžete nájsť svoje poverenia na tmavom webe za cenu len kryptokúľok s hodnotou 3 dolárov. Toto porušenie bolo najprv zverejnené minulý týždeň. Úradníci spoločnosti odhalili, že tento incident spôsobil skoro 50 miliónov účtov. Osobné informácie o postihnutých používateľoch sa teraz predávajú z 3 dolárov na 12 dolárov. Transakcie sa však môžu vykonávať len s čiastočne súkromnými kryptocentrami, ako napríklad Bitcoin alebo Bitcoin Cash. Tri chyby softvéru, z ktorých dve boli nájdené v nástrojoch na zlepšenie súkromia používateľov, umožnili hackerom preniknúť do účtov používateľov. To sa deje už od minulého roka. Facebook však našiel porušenie predchádzajúceho týždňa. Z bezpečnostných dôvodov spoločnosť odhalila 90 miliónov používateľov, ktoré mohli byť ovplyvnené. Účet Facebooku Mark Zuckerberg bol údajne zahrnutý medzi účty prístupné hackermi. Toto je najväčšie narušenie bezpečnosti v dejinách Facebooku a prichádza v kritickom čase pre spoločnosť. Spoločnosť Facebook bola zasiahnutá niekoľkými kontroverznými udalosťami týkajúcimi sa ochrany osobných údajov tohto roku. Zraniteľné miesta sú teraz odstránené. Avšak identita útočníkov a dosah ich útoku zostávajú neznáme.

Dvaja ľudia sa hlásia k vinným v multimilionárskom prípade lieku Darknet

Občania Marylandu Robert Swain a Ryan Farace v utorok prosili súd o  nevinu po tom, čo boli obvinený z výroby a predaja liekov výmenou za Bitcoin na tmavom webe. Podľa správy ministerstva spravodlivosti obvinení spoločne distribuovali viac ako 920 000 falošných Xanax piluliek na viac ako 5 miliónov dolárov Bitcoin. Podarilo sa to dosiahnuť tým, že komunikovali so svojimi zákazníkmi online prostredníctvom šifrovaných nevyžiadaných správ a odosielali objednávky prostredníctvom americkej pošty. Farace a Swain sa rozprávali s ostatnými tak, aby vyplnlii peniaze, od júla 2015 do februára 2017.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *