Ross Ulbricht je už piaty rok vo väzení

Už uplynulo päť rokov, kým zakladateľ Silk Road Ross Ulbricht začal svoju dvojitú väzbu. S ohľadom na výročie založila Ulbrichtova rodina a priaznivci nový projekt na rozšírenie príbehu svojho prípadu v snahe získať viac podpory pre svoju petíciu za milosť.

Série šiestich epizód online

Na FreeRoss.org uviedla Ulbrichtova rodina a priaznivci, že od tohto mesiaca budú šesť týždenných epizód pokrývajúcich celé detaily od začiatku do konca. Obsah každej z týchto šiestich častí bude obsahovať videá z YouTube, niektoré rozprávanie prostredníctvom písomných textov a niektorých vizuálnych komponentov. Epizódy obsahujú aj samostatné tituly alebo kapitoly. Prvá epizóda má napríklad päť kapitol. Samotná séria má názov Railroaded: Cieľovanie a umiestnenie do klietok Rossa Ulbrichta.

Rodina vylúči cnosti Rossa Ulbrichta vo väzení

Už uplynulo päť rokov, kým zakladateľ Silk Road Ross Ulbricht začal svoju dvojitú väzbu.  Rodina Ulbrichta ďalej uviedla, že v týchto piatich rokoch bol personifikáciou cnosti vo väzení. Hovorí, že dal svoju vieru v nenásilie a mier a zostal vzdialený od akéhokoľvek násilia vo väzení. Podľa nich bol Ulbricht vyzvaný spolužiakmi, aby sa zapojili do násilných činov, ktoré odmietol a on za to zaútočil. Výsledkom je, že Ulbricht je držaný v solitárnom priestore a je stále aj dnes. Rodina nepriamo spochybnila múdrosť sudcu za to, že odsúdil tak mierový charakter, že zdvojnásobil doživotné väzenie. Pre dobrú mieru bolo pridané vyhlásenie niekoho, kto zdieľa bunku, v ktorej bol Ulbricht usporiadaný skôr, čo naznačuje, že Ulbricht bol vždy proti násiliu akéhokoľvek druhu, a nielen že by sám nebol zapojený do násilia, ale odradiť iných od väzenia, aby prestali používať násilie.

Hľadanie prezidentskej milosti

Ako je známe, žiadny pokus nebol ušetrený v snahe zachrániť Ulbrichta pred jeho odsúdením. Niekoľko žiadostí o odvolanie podal jeho právny tím, a to dokonca až na najvyšší súd USA. Všetky doterajšie odvolania boli odmietnuté, ale rodina stále zostáva pozitívna a ďalším krokom, po ktorom sa nachádzajú, je hľadať výkonného milosť od prezidenta Donalda Trumpa. V čase tlače podpísalo petíciu Change.org s odvolaním sa na milosť od prezidenta okolo 88 500 ľudí. Budú ich sľuby vyslovené a Ross Ulbricht bude skutočne oslobodený? Takéto žiadosti analyzujú rôzne odbory americkej vlády vrátane ministerstva spravodlivosti, ktoré na prvom mieste stíhali Ulbrichta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *