Floridské trio bolo zatknuté za údajnú distribúciu drog cez temný web

Pracovná skupina pre narkotiká v krajine Volusia na Floride urobila prelom vo svojich vyšetrovaniach týkajúcich sa obchodovania s drogami na Ormond Beach. Minulý mesiac úrady zatkli tri osoby spojené s obchodovaním s narkotikami pomocou tmavých webových a poštových služieb. Uvedená pracovná skupina údajne sledovala 22-ročného Coltona Phillipsa, ktorého zatkli vo svojom dome v Daytona Beach. Zvyšok podozrivých, 20-ročná Halie Craycraftová a Arad Radfar, tiež vo veku 20 rokov, čoskoro nasledovali.

Vyšetrovanie činností podozrivých

Vyšetrovatelia tvrdia, že 21. septembra videli poštovného dopravcu, ktorý doručil balík do domu Craycrafta v Ormond Beach.  Poštový dopravca odišiel do domu, vzal balík a potom odišiel do Tomoka Plaza na Novej ceste, aby sa stretol s Phillipsom. Následne sa Craycraft dostal do vozidla Phillipsa, BMW v roku 2014, s balíkom. Ale keď vyšla z auta, nemala balík v ruke. Vyzbrojený príkazom na prehliadku ho stiahli na túto príjazdovú cestu. Šťastie pre vyšetrovateľov, hľadanie netrvalo dlho, pretože balík, ktorý hľadali, bol práve umiestnený na zadnom sedadle svojho auta. Balenie obsahovalo len viac ako 1,5 libier kokaínu. Bolo však oveľa viac.

Výsledky príkazu na vyhľadávanie

V domove Phillipsových našli vyšetrovatelia kokaín, metamfetamín, drogové doplnky, notebooky, testosterónové liehovky, marihuanu, papier s možnými heslami, ako aj neznáme množstvo peňazí. Zatiaľ čo vyšetrovatelia hľadali Phillipsov dom, Craycraft prišla. Po vypočutí Craycraft informoval vyšetrovateľov, že si nebola vedomá toho, že balenie obsahuje nejaké drogy. Podľa správy vyšetrovatelia načrtávajú, že skontrolovali jej telefón a našli texty medzi ňou a Phillipsom, čo naznačovalo inak. Potom uviedla, že spoločnosť Phillips zvyčajne platila za každý balík, ktorý dostala. Úrady ju zatkli za sprisahanie na prepravu narkotík a používanie obojsmerného komunikačného zariadenia. Vyšetrovatelia tiež obvinili spoločnosť Craycraft z vlastníctva kontrolovanej látky, ako aj z porušovania probačnej povinnosti za krádež. Tretí indivíduum, ktorý bol zatknutý, Arad Radfar, vstúpil do domu Phillipsa. Vyšetrovatelia dostali kľúč od Radfara, ktorý odblokoval trezor umiestnený v dome. Údajný trezor obsahoval niekoľko ďalších drog vrátane marihuany, metamfetamínu, nehovoriac o trochu menej ako jedeného gramu kokaínu. Navyše bezpečný obsahoval aj digitálnu škálu, ako aj injekčnú liekovku s testosterónom. Radfar tiež čelí obvineniam z vlastníctva kokaínu, držania kontrolovanej látky a držania marihuany. Je tiež vystavený obvineniam zo sprisahania na obchodovanie s drogami a obchodovanie s metamfetamínom. Neskôr sa v správe uvádza, že Radfar pripustil, že kupuje narkotiká od spoločnosti Phillips.

Čo je ďalší trest pre podozrivých?

Phillips je v súčasnosti na dlhopisu, zatiaľ čo úrady držia druhého podozrivého, Craycraft, bez dlhopisu. Čo sa týka spoločnosti Radfar, v súčasnosti je stále za mrežami, pričom jeho kaucia je stanovená na 150 000 dolárov. V správe o zatknutí sa tiež uvádza, že Phillips pripustil vyšetrovateľom, že zaplatili Craycraft za menej ako 100 dolárov za každý dodaný balík. Tiež im pripustil, že predával narkotiká Radfarovi, ktorý ich následne predal na tmavom webe. Právny zástupca spoločnosti Phillips, Aaron Delgado, predložil v mene svojho klienta písomný žalobný návrh “Nevinný”. Delgado vo vyhlásení adresovanom miestnym médiám uviedol, že obvinenia voči jeho klientovi boli obzvlášť ničivé pre jeho rodinu a priateľov. Podľa neho je to tak, pretože zatknutie Phillipsa ich prekvapilo a stále sú otriasané výraznými obvineniami proti nemu, ktoré sa zdajú byť mimo charakteru. Delgado navyše uviedol, že Phillips spolu so svojou rodinou sústavne a rýchlo pracujú na riešení tohto problému, ako aj na nápravu akýchkoľvek základných obáv, ktoré by mohli viesť k prevratu udalostí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *